Биография: Василий Голобородько

(7.04.1945)

Вaсиль Івaнoвич Гoлoбoрoдькo — члeн Нaціoнaльнoї спілки письмeнників Укрaїни з 1988 р. — нaрoдився 7 квітня 1945 рoку в сeлі Aдріaнoпoлі на Луганщині.

Середню школу-інтернат закінчив у 1963 році. У 1964 році вступив до Київського державного університету ім. Тараса Шевченка на філологічний факультет, але в 1965 році був змушений покинути університет. У 1966 році Голобородьку вдалося відновитися на навчання в Донецькому університеті, звідки на початку 1967 року він був відрахований за наказом ректора з формулюванням мотиву «за дії, несумісні зі званням радянського студента». Василь Голобородько поширював у Донецькому університеті серед студентів роботу І. М.Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація», яка тогочасною владою вважалася націоналістичною та антирадянською.

Від 1968 до 1970 року перебував на військовій службі у будівельних загонах Далекого Сходу. Потім працював на шахті та в радгоспі села Адріанополь.

У 1963 році почав друкуватися в республіканській пресі, але перша його поетична книжка «Летюче віконце» була знищена органами державної безпеки колишнього СРСР. У 1969-1986 роках твори Василя Голобородька перестали друкувати в Україні через існуючу офіційну заборону влади на друкування його творів та публічне згадування прізвища поета у засобах масової інформації.

1970 року у видавництві «Смолоскип» (Париж-Балтимор) вийшла друком книжка віршів поета під назвою «Летюче віконце», яка складалася із чотирьох окремих збірок.

В Україні перша збірка поета «Зелен день» надрукована київським видавництвом «Радянський письменник» лише в 1988 році, за яку В.Голобородько був відзначений літературною премією ім. Василя Симоненка.

У 1990 р. виходить збірка «Ікар на метеликових крилах», у 1992 р. — збірка «Калина об Різдві». За ці дві збірки в 1994 р. В. Голобородька відзначено найвищою в Україні літературною нагородою — Національною премією ім. Тараса Шевченка.

У 1999 році з друку вийшла поетична книжка під назвою «Слова у вишиваних сорочках». Через три роки в харківському науковому видавництві «Акта» вийшла друком книжка «Українські птахи в українському краєвиді», а видавництвом «Альма-матер» ЛНПУ ім. Тараса Шевченка підготовлена до друку книга «Посівальник».

До 2001 р. Василь Голобородько проживав у селі Адріанополі, тепер — живе в м. Луганську. Вищу освіту здобув у Луганському національному педагогічному університеті ім. Тараса Шевченка. У 2002 р. отримав звання магістра за дослідження семантики українських казок.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.